NA CO SI JEN VZPOMENETE, TO TU NALEZNETE!

foto
foto

Náš sál není pouhým prostorem se zrcadly, nýbrž je špičkově vybaven pro všechny formy funkčního cvičení a intenzivních tréninků. Velký sál je vybaven vším, na co lze při tréninku pomyslet a poskytuje tedy vynikající možnosti velmi pestrého skupinového tréninku. Najdete zde dvě TRX konstrukce, několik kladkových strojů, cross trainerů, posilovacích lan, mnoho hrazd, velké množství kettlebells, nakládacích i jednoručních činek, odrazových desek pro odrážení wall ballů od zdi, měření spalování kalorií, tepové frekvence a jejich zobrazování na třech velkoplošných televizích.

ZÁKLADNÍ KRUHOVÝ TRÉNINK

Chcete-li z vašeho tréninku vytěžit maximum, je nezbytné si projít tímto úvodním kurzem.

9
9

Vaše cvičení způsobí zvýšení síly, zlepšení hybnosti v kloubech a zlepšení stability těla, pokud budete vědět JAK NA TO. Po absolvování „jedničky“ to vědět rozhodně budete!

FUNKČNÍ KRUHOVÝ TRÉNINK 2

Po absolvování „jedničky“ jste nyní připraveni na cokoliv

foto
foto

Jedná se o velmi intenzivní formu cvičení s využitím lodních lan, Kettlebells, Vipr, činek, hrazd na shyby a kliky na bradlech, házení medicinbalů o zeď, velkých činkových os připevněných jednou stranou na zemi, kladkových strojů či TRX. Variabilita cvičení v tomto nadstandardně vybaveném sále je skutečně obrovská. Naši trenéři tvoří špičku v oboru.

SILOVÝ KRUHOVÝ TRÉNINK

Dokonalé propojení silového tréninku s velkými hmotnostmi a střídání stanovišť s minimálními pauzami

13_optimized
13_optimized

V silovém tréninku se používají pauzy 3-5 minut mezi sériemi, během našeho silového „kruháku“ se pohybují pauzy kolem 20 vteřin. Jedná se tedy o velmi intenzivní trénink s obrovským výdejem energie. Tato lekce je velmi vhodná pro redukci tělesného tuku a pro výrazné zlepšení silové kondice.

INTENZIVNÍ KRUHOVÝ TRÉNINK

Stejné cviky, stejné pauzy, neměnné vysoké tempo – snižování tepové frekvence

14_optimized
14_optimized

Na velkých televizích v sále uvidíte svojí tepovou frekvenci, vaším cílem bude snižovat ji a to při stejných pohybových parametrech, čímž zlepšíte svoji výkonnost. Jedná se o velmi atraktivní motivační lekci.

CVIČENÍ PODLE VÝVOJOVÉ KINEZIOLOGIE

Chceme-li se pohybovat harmonicky jako malé děti, musíme to dělat stejně jako ony!

15_optimized
15_optimized

Cílené navyšování nitrobřišního tlaku pomocí vědomého stlačování břišních svalů, snaha o stabilizaci lopatek či zpevnění zad je v naprostém rozporu s vrozenými souhrami, které se v plné míře vyskytují u malých dětí. Na svět rozhodně nepřicházíme s prázdnou. Narodíme se vybaveni motorickými vzorci pohybu, které se s uzráváním u dětí postupně spouští a projevují se v tzv. vývojové řadě. Jedná se o komplex různých poloh těla, který má svá specifika a který se postupně spouští na základě idey pohybu. Je ovšem nezbytné využívat stejný impulz k pohybu a tím je náš mozek. Dostatečné využití přirozených pohybových vzorů ke zlepšení našeho držení těla, k odstranění bolesti v zádech i k navýšení svalové síly a kloubní hybnosti je pro naši pohybovou soustavu velmi výhodné.

REGENERACE PÁTEŘE

Člověk se pohybuje výhradně pomocí končetin a je tedy nezbytné na ně rozložit váhu těla a odlehčit tím tlak na páteř

16
16

Cvičení probíhá v klidném režimu s hlavním cílem zregenerovat páteř a docílit její napřímení v souladu s aktivací celého těla. I zde využíváme vrozené souhry, které řídí náš nervosvalový systém. Cvičení je vhodné pro osoby s bolestmi v zádech, s výhřezem meziobratlové ploténky, ale i jako preventivní terapie.

BŘIŠNÍ SVALY – OCHRANA PÁTEŘE

Představa, že stačí vědomě stáhnout břišní svaly a ochrana páteře je tím vyřešena, není zcela přesná

17_optimized
17_optimized

Vytvoří se sice určitá opora zvýšením nitrobřišního tlaku, zároveň ovšem dojde k mnohem většímu zatížení páteře, která nyní není schopna napřímení. Stáhnutím svalů ke středu těla dochází k navýšení tlaku na jednotlivé obratle a na přední straně trupu tato aktivita vede ke vzniku diastázy. Tělo je uvedeno do nestability a končetiny ztratí optimální opory. Při lekci BŘIŠNÍ SVALY – OCHRANA PÁTEŘE jsou u nás využívány přirozené souhry těla, kdy břišní a zádové svaly navzájem spolupracují s cílem vytvoření opor na končetinách a zlepšení stability a hybnosti těla.

FYZIO PILATES

Stejné cviky, avšak odlišná filozofie pohybu a jiné výsledky!

Fyzio Pilates
Fyzio Pilates

Představa o posilování středu těla při Pilates je zcela odlišná od naší filozofie aktivace středu těla. U Pilates se vše stahuje ke středu těla, při naší metodice naopak dochází ke směru svalového tahu od středu těla ke končetinám. Ty pak mohou fungovat jako kvalitní opory pro pohyb těla a střed je aktivní v přenášení těžiště těla, tedy v pohybu, avšak ne ve stažení. Přijďte k nám vyzkoušet Pilates ve zcela jiném provedení.

JÓGA

Při využití cvičebního systému IDEOMOTORICKÁ TERAPIE lze z jógových pozic vytěžit ještě mnohem více než obvykle

18_optimized
18_optimized

Lekce jógy je s každým instruktorem jiná, velmi záleží na jeho vnímání pohybu a jeho filozofii. Při našich lekcích budete velmi překvapeni, jak může tělo skvěle fungovat, pokud se do pohybu vloží představy a idea. Pravděpodobně se budete cítit v pozicích silnější a stabilnější a výrazně si zvýšíte kloubní rozsah.

TRX

TRX patří mezi pomůcky funkčního tréninku, který dnes už nechybí ani v těch nejmenších posilovnách

19_optimized
19_optimized

Výběr cviků je nepřeberný, což trénink dělá velmi pestrým. Zátěž a intenzita se dá velmi rychle korigovat podle aktuální situace. U nás se s TRX potkáte na každém kroku. Velký sál je vybaven dvěma velkými konstrukcemi, malý sál má několik uchycení po obvodech zdí a v prostoru posilovny visí TRX i na velkých posilovacích konstrukcích.

VIPR

Tato naprosto výtečná pomůcka funkčního tréninku nebývá ve fitness centrech moc k vidění, což je obrovská škoda

VIPR
VIPR

Variabilita cviků je tak veliká, že v podstatě není možné, aby dva tréninky byly úplně stejné. Vipr se dá použít k házení, dá se s ním různě mávat, zvedat ho či opírat se o něj. Tato lekce je optimální pro všechny, kdo hledají cvičební variantu na redukci váhy a zvýšení fyzické kondice.

DŘEVĚNÉ TYČE

Jedná se o velmi jednoduchou a komukoliv zcela dostupnou pomůcku, která bývá často zcela neprávem opomíjena

Tyče
Tyče

Trénink z fitcentra si každý může zopakovat doma s použitím násady od smetáku. Na našich lekcích získáte obrovské množství inspirace pro domácí nebo dovolenkové cvičení. Využitelnost obyčejné dřevěné tyče je značná, možnost zranění je opravdu minimální.

 

TRÉNINK STABILITY S VELKÝMI MÍČI

Kdo si představuje, že na míči se dá pouze točit pánví vsedě při cvičení pro seniory a těhotné, ten se velice mýlí!

Míče
Míče

Posilování na míči nabízí pohybové situace, které nelze najít u žádného jiného cvičení. Skvěle se hodí pro trénink stability, břišních a zádových svalů, ale i pro velmi intenzivní formu cvičení za použití dřepů, kliků a výpadů.

POSILOVÁNÍ S JEDNORUČNÍMI ČINKAMI

Malá pomůcka – velké výsledky!

Jednoručky
Jednoručky

Tento typ lekce nabízí velkou variabilitu v intenzitě cvičení a trenér může velmi rychle reagovat na aktuální kondici a silové možnosti účastníků lekce. S jednoručními činkami se dá výborně propojit kondiční způsob vedení tréninku s efektivním posilováním celého těla.

FITNESS PUMP

Procvičení celého těla pomocí nakládacích činek s enormním výdejem energie

Pump
Pump

Tato lekce je prováděna s vyšším důrazem na navýšení síly celého těla. Hlavním důvodem k navštívení lekce s nakládacími činkami u nás je zachování naší hlavní priority a tou je zdravotní přínos pro tělo. U nás POSILOVACÍ nikdy neznamená PŘETĚŽUJÍCÍ.